Back to Top
 

سوپرپایپ اینترناشنال از سال ۱۳۷۶ عرضه‌ی سیستم لوله‌کشی تولیدی خود را با نسل جدید لوله‌ها، لوله‌های تلفیقی  pex-al-pex ،  و اتصالات مهره‌ماسوره‌ای آغاز کرد، که در نوع خود در مقایسه با سایر سیستم‌های رایج فلزی و پلیمری تحولی عظیم در اطمینان از دوام و کیفیت عملکرد سیستم لوله‌کشی آب‌رسانی مصرفی و گرمایشی(رادیاتور) ساختمان، و همچنین راحت‌تر شدن نصب سیستم ایجاد نمود.

 

در صنعت لوله‌کشی، هر چندگاه یک بار می‌توان انتظار تغییروتحول داشت؟

از آن پس تا به امروز برای افزایش ضریب ایمنی سیستم، اجزای مختلف آن، از جمله لوله و اتصالات، به طور مستمر مورد بازنگری و طراحی مجدد توسط مهندسین و کارشناسان شرکت قرار گرفته‌اند، به طوری که سوپرپایپ بتواند هر روز مطمئن‌تر از پیش، نیاز امروز مشتری به حس اطمینان و راحتی را پاسخگو باشد.

 

سیستم لوله‌کشی سوپرپایپ +۲

 

آخرین دستاورد خلاقانه و مبتکرانه‌ی سوپرپایپ است که شامل لوله‌ی متفاوت، اتصالات متفاوت، و خدمات متفاوت است. سیستم لوله‌کشی سوپرپایپ +۲ حاصل آخرین دستاوردهای تکنولوژی امروز است که حاصل آن، یک لوله‌کشی بدون دردسر برای سالیان متمادی است.

سیستم لوله‌کشی سوپرپایپ +۲، برنده‌ی مدال محصول برتر ساختمانی از وزارت مسکن است. در ضمن این محصول جزو ده نوآوری برتر سال ۱۳۸۷ شناخته شده و در عرصه‌ی بین‌المللی نیز جایزه‌ی گایا ۲۰۰۹ نمایشگاه Big5 دوبی را بین ۲۹۰۰ محصول، در رده‌ی نقره به خود اختصاص داده است.

لوله سوپرپایپ +۲

لوله‌ی ۵ لایه سوپرپایپ +۲ جدیدترین دستاورد سوپرپایپ در زمینه تولید لوله‌های پنج لایه است که تا سایز ۳۲، با رنگ نخودی توسط سوپرپایپ و تحت لیسانس یوپونور آلمان تولید می‌گردد و در سایزهای ۴۰ تا ۱۱۰ نیز با رنگ سفید از آلمان وارد می‌شود.
علاوه بر کیفیت و دوام سوپرپایپ، تفاوت اساسی در طراحی و مواد اولیه به کار رفته در تولید این محصول، ارتقای آن را در پی داشته است. این لوله که برای تمام تاسیسات ساختمان قابل استفاده است با طول عمر بیش از ۱۰۰ سال یک سیستم لوله‌کشی کارآمد و بدون نیاز به نگهداری و تعمیرات را تضمین می‌کند. سوپرپایپ +۲، در ۱۰ بار فشار همراه با ۹۵ درجه سانتی‌گراد حرارت بدون هیچ مشکلی قابل استفاده است.

لوله‌ی ۵ لایه‌ی سوپرپایپ +۲ که با استفاده از پلیمر بسیار پیشرفته PE-RT تیپ ۲ تولید می‌شود. پلیمر PE-RT نخستین پلیمری است که اختصاصا برای تولید لوله طراحی و عرضه شده است. استفاده از این پلیمر در تولید لوله‌های تلفیقی پنج لایه سوپرپایپ +۲مزایای زیر را به دنبال دارد:

– تحمل دما و فشار بیشتر در درازمدت

– انعطاف‌پذیری بیشتر هنگام خم و تسهیل نصب بخصوص در محیط‌‌ های‌ سرد به دلیل انعطاف‌پذیری بالای PE-RT به ویژه در دماهای پایین

– افت فشار کم‌تر و عدم رسوب گرفتگی به علت زبری بسیار کم سطح داخلی

– امکان استفاده از اتصالات با تکنولوژی RTS

علاوه بر مواد اولیه‌ی جدید، سوپرپایپ +۲ با رنگ نخودی و کد رنگ لوله متمایز می‌شود.

کد رنگ

سایز لوله‌های سوپرپایپ +۲ با یک نوار طولی رنگی در طول لوله مشخص می‌شود. رنگ نخودی برای سایز ۱۶، نارنجی برای سایز ۲۰، قهوه‌ای برای ۲۵ و سبز برای لوله‌ی ۳۲ نه‌تنها کنترل صحت انتخاب سایز را توسط ناظر تاسیسات ساده می‌کند، بلکه با توجه به تکرار این کد روی اتصالات سرعت لوله‌کشی را هم تا حد زیادی بالا می‌برد.

 

اتصالات سوپرپایپ

نخستین بار، سوپرپایپ در اواخر سال ۱۳۷۶ تولید اتصالات برای لوله‌های پنج‌لایه را آغاز کرد. اتصالات مهره‌ماسوره‌ای سوپرپایپ هنوز هم به‌دلیل تنوع اتصالات در عین قطعات کمتر و همچنین نیاز به حداقل ابزار برای نصب، استفاده می‌شوند.
در سال ۱۳۷۸، سوپرپایپ اتصالات پرسی خود را به بازار عرضه کرد. اتصالات پرسی سوپرپایپ با حلقه‌ی استیل (به جای مهره)، آسان‌تر، سریع‌تر، و ارزان‌تر بودند و به دلیل این که پرس اتصالات با دستگاه انجام می‌شد، امکان خطا در نصب کمتر بود. اتصالات پرسی، در سال ۱۳۸۵، با اتصالات سوپرپایپ ۲ با تکنولوژی RTS، و در سال ۱۳۸۶ با اتصالات سوپرپایپ +۲ با کد رنگ جایگزین شدند.
اتصالات مدرن و امروزی سوپرپایپ +۲، در خارج از اروپا منحصر بفردند و نه‌تنها مانند همه‌ی اتصالات سوپرپایپ آب‌بندی دایم را تامین می‌کنند، بلکه با ویژگی‌های خود باعث افزایش سرعت نصب، و مهم‌تر از همه کاهش خطای انسانی می‌شوند. اتصالات سوپرپایپ +۲ در سایزهای ۱۶، ۲۰، ۲۵، و ۳۲ عرضه می‌شوند و فقط با لوله‌های سوپرپایپ +۲ قابل استفاده‌اند.

اتصالات متفاوت

اتصالات پرسی سوپرپایپ +۲ بر مبنای دانش دریافتی از یوپونور آلمان مهندسی مجدد شده‌اند. این اتصالات که با به کارگیری تکنولوژی RTS و کد رنگ به بازار عرضه می‌شوند، احتمال خطر آب‌بندی نشدن سیستم لوله‌کشی ساختمان به‌دلیل خطای مجری را به حداقل ‌می رسانند.

به علاوه به منظور ساده‌تر ساختن نصب و ایمن‌تر شدن هر چه بیشتر سیستم لوله‌کشی، در طراحی این اتصالات تمهیدات دیگری نیز در نظر گرفته شده است که این اتصالات را متمایزترین اتصالات امروز جهان می‌سازد:

پرس یکپارچه‌ی بدنه‌ی اتصال

در سوپرپایپ +۲ جنس حلقه‌ی پرس به‌جای استیل از آلومینیوم است تا عمل پرس بهتر و دقیق‌تر انجام شود. برخلاف اتصالات قدیم که فقط در سه نقطه به لوله پرس می‌شدند، پرس حلقه‌های آلومینیومی در تمام سطح حلقه انجام می‌شود.

 

محل مشخص برای قرار گیری فک پرس

یکی دیگر از تمهیداتی که هنگام طراحی اتصالات سوپرپایپ +۲ در نظر گرفته شده است تا هم اجرای این سیستم را برای مجریان راحت‌تر کند و هم نتیجه‌ی آن ایمنی بیشتر برای مشتریان باشد، این است که جای فک پرس کاملا مشخص است. روی بدنه‌ی این اتصالات، یک حلقه از جنس پلاستیک به عنوان تکیه‌گاه فک پرس، محل قرارگیری فک را مشخص می‌کند. همچنین سه شیار روی حلقه‌ی آلومینیوم پیش‌بینی شده که امکان خطا در محل پرس را تقریبا به صفر می‌رساند.

بدون نیاز به کالیبرکردن

مرحله کالیبر کردن از مراحل مهم در نصب لوله‌های پنج‌لایه است که نیاز به صرف وقت و دقت بسیار زیادی دارد. در اتصالات قدیمی، عدم کالیبر کردن صحیح و مناسب لوله، که می‌تواند ناشی از خطای انسانی مجری، برش کج و یا استفاده از کالیبراتور معیوب باشد باعث آسیب دیدن یا جابه‌جایی اورینگ اتصال می‌شود، به نحوی که بعد از مدتی احتمال نشتی آب از همان نقطه‌ی اتصال وجود دارد

یکی از مزایای اصلی سیستم لوله‌کشی سوپرپایپ +۲ عدم نیاز به کالیبرکردن است. حذف مرحله کالیبر کردن نه‌تنها باعث کاهش خطای انسانی می‌شود، بلکه نصب را آسان‌تر و تا میزان ۳۰ درصد سریع‌تر می‌کند

راحت‌تر شدن جا رفتن لوله در اتصال

برخلاف اتصالات دیگر، لوله‌ی سوپرپایپ +۲ به راحتی و نرمی داخل اتصالات جا می‌رود و هیچ نیازی به صرف انرژی زیاد برای فشار دادن لوله وجود ندارد. نتیجه باز هم کاهش خطای انسانی است: در اتصالات قدیمی‌تر به دلیل خستگی مجری و فشار لازم، امکان دارد که لوله تا انتها داخل اتصال وارد نشود

مجهز به نشانگرهای جا رفتن لوله

بر روی اتصالات سوپرپایپ +۲ سه سوراخ کوچک وجود دارد که مجری (و ناظر) را از جا رفتن لوله تا انتها به درون اتصال مطمئن می‌سازد. بنابراین دقت و صحت پرس افزایش می‌یابد

آبکاری قلع

سوپرپایپ از آخرین استانداردهای اروپا پیروی می‌کند. طبق این استانداردها، استفاده از اتصالات با آبکاری نیکل در سیستم‌های آب بهداشتی مجاز نیست. به همین علت اتصالات سوپرپایپ +۲، با آبکاری قلع عرضه می‌شوند

سهولت نصب زانودیواری‌ها

یکی دیگر از ابتکارات در اتصالات سوپرپایپ +۲، ارایه‌ی صفحه دیواری‌ها و اتصالات مربوط به آن با طراحی کاملا جدید است. این سیستم در ایران به نام سوپرپایپ ثبت اختراع شده است

با طراحی جدید و تغییر در فرم صفحه دیواری و اتصال مربوطه، دیگر نیازی نیست که ابتدا زانودیواری را روی صفحه وصل کرده و سپس مجموعه را روی دیوار نصب نمود. بلکه صفحه می‌تواند در ابتدا به صورت جداگانه روی دیوار نصب شود و پس از تایید محل آن از نظر موقعیت و ارتفاع توسط ناظر پروژه، زانو‌دیواری‌ها را هنگام لوله‌کشی نصب کرد

به این ترتیب هم سرعت و راحتی و هم انعطاف‌پذیری عملیات نصب افزایش می‌یابد، بلکه باز هم از خطای انسانی پیشگیری می‌شود

 
اتصالات‌مهره‌ماسوره‌ای‌جدیدسوپرپایپ‌+۲باتکنولوژیRTS
کالیبر نکنید!

به ابزار خاص نیاز ندارد: یک قیچی لوله‌بر و دو عدد آچار کافیست. سرعت نصب بسیار بیشتر است اجرا راحت‌تر می‌شود. خطای ناشی از کالیبر غلط یا استفاده از ابزار نامناسب به صفر می‌رسد.

آبکاری قلع

مانند سوپرپایپ از استانداردهای تولید در آلمان تبعیت می‌کند. با توجه به اینکه امروزه در آلمان، در استانداردهای این صنعت، قلع جایگزین نیکل شده‌است، در سوپرپایپ+۲ نیز از آبکاری قلع برای آلیاژ برنج استفاده شده‌است. به علاوه، مثل اتصالات مهره‌ماسوره‌ای قدیمی سوپرپایپ، با حداقل تنوع اتصالات می‌توان بیش‌ترین ترکیب را ایجاد کرد. بنابراین ضمن انبارش ساده‌تر، انعطاف بیش‌تری در تغییر احتمالی مسیر اجرا وجود دارد.

 
رایزر سیستم

رایزر سیستم سوپرپایپ جزیی از سیستم لوله‌کشی سوپرپایپ +۲و برطرف‌کننده‌ی نیازها برای لوله و اتصالات سایز بالا است

تنها انتخاب موجود برای پروژه‌های بزرگ

برای پروژه‌های بزرگ و ساختمان‌های بلندمرتبه، لوله‌های با سایز بالاتر موردنیاز است. رایزر سیستم سوپرپایپ تنها انتخاب موجود تا سایز ۱۱۰ میلیمتر (۴ اینچ) برای لوله‌ها‌ی پنج‌لایه در کشور است و در مجموعه‌ی کاملی از لوله و اتصالات در سایزهای ۴۰، ۵۰، ۶۳، ۷۵، ۹۰ و ۱۱۰ برای کاربردهای متفاوت در تاسیسات ساختمانی یا صنعتی عرضه می‌شود.

اتصالات مدولار: یک نوآوری بزرگ

در لوله‌کشی‌های سایز بالا، با توجه به این‌که خم‌کردن لوله عملا ممکن نیست، تنوع اتصالات موردنیاز زیاد است. در حالت معمول، باید از تعداد زیادی رابط استفاده شود. به این ترتیب نه‌تنها هزینه بالا می‌رود و سرعت لوله‌کشی کاهش پیدا می‌کند، بلکه گاهی برای گرفتن یک انشعاب فضای زیادی نیز باید اختصاص داده شود. تاکنون صدها اتصال مجزا برای این لوله‌کشی موردنیاز بود.

اما در رایزر سیستم سوپرپایپ، از سایز ۶۳ میلیمتر به بالا اتصالات به صورت مدولار عرضه می‌شود. در این سیستم جدید و انحصاری، فقط با ۲۶ قطعه، ۳۰۰ نوع اتصال، مطابق با نیاز قابل اجراست!

در بسیاری از موارد، شرایط خاص در پروژه باعث می‌شود که نتوان طراحی را عینا در اجرا پیاده کرد. در برخی موارد به علت نیاز به یک اتصال خاص، کار اجرا تا تامین قطعه به تعویق می‌افتد. در سیستم مدولار، «ساخت» انواع اتصالات بنابر نیاز اجرا، با ترکیب اجزا و در کارگاه انجام می‌شود. چهار قطعه‌ی اصلی – زانویی ۹۰ درجه، زانویی ۴۵ درجه، بوشن/تبدیل، و سه‌راهی – به همراه سری‌های پرسی، روپیچ، و توپیچ انعطاف بیشتر را با قطعات کمتر فراهم می‌آورند.

 

 

ویژگی‌های منحصر به فرد

– فقط ۲۶ قطعه‌ی مدولار برای نصب لوله‌ها از سایز ۶۳ تا ۱۱۰ موردنیاز است.

– نصب سریع‌تر و ساده‌تر

– انعطاف بیشتر: امکان ترکیب اتصالات بنابر محدودیت‌های اجرایی

– قابلیت تغییر در ترکیب اتصال تا قبل از تست فشار

– کاهش هزینه‌ی ناشی از حذف تبدیل‌ها

– کاهش وزن اتصالات و کاهش ۳۰ درصدی هزینه در سایز ۹۰ و ۱۱۰

– حجم کمتر اتصالات

– امکان انجام عملیات پرس با دستگاه های فعلی UP75 و UP75EL تا سایز ۱۱۰

– انبارش آسان تر، با هزینه کمتر

– و ایمنی بیشتر، به دلیل عدم نیاز به انجام عملیات پرس در ارتفاع

شیرهای سوپروالو

شیر ورودی خانه‌ی شما کجاست؟

به ندرت اتفاق می‌افتد که شیرهای ورودی قطع و وصل در جای مناسبی نصب شده باشند. معمولا این شیرها را داخل کمد، زیر کابینت، زیر اجاق گاز و … پنهان می‌کنند که دسترسی به آن مشکل است و باز و بسته‌کردن آنها هم به راحتی ممکن نیست.
به علاوه، اکثر این شیرها از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. برخی از آنها نیز مانند شیرهای گازی اصولا برای این کار طراحی نشده‌‌اند. بنابراین مستهلک شدن سریع آنها باعث می‌شود که آب‌بندی را به درستی انجام ندهند. همین مشکلات باعث می‌شود تا درست زمانی که نیاز داریم، این شیرها جوابگو نباشند.

سوپروالو سری T، راه‌حل سوپرپایپ برای شیر ورودی واحدهای ساختمانی و جزیی از سیستم لوله‌کشی سوپرپایپ +۲ است. با سوپروالو – محصول مشترک سوپرپایپ و ایتالیا – امکان استفاده از شیرهای با کیفیت، زیبا، با قابلیت نصب آسان و سریع در مکان‌های قابل دسترس فراهم آمده است.

تعریفی تازه از شیر ورودی واحدهای ساختمانی

سوپروالو سری T را می‌توان تعریف تازه‌ای از شیر قطع و وصل ورودی واحد ساختمانی دانست. این محصول در حقیقت یک شیر توپی ربع‌گرد متفاوت با کیفیت و ساختاری متفاوت است که برای سیستم لوله‌کشی سوپرپایپ +۲ طراحی شده است. سوپروالو T به عنوان شیر ورودی اصلی در واحدهای مسکونی و یا اماکن عمومی قابل استفاده بوده و مطمئن‌ترین گزینه جهت قطع و وصل آب سرد و گرم بهداشتی یا سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی است.

یک محصول متفاوت با یک نگاه متفاوت

مانند سایر محصولات سوپرپایپ، نوآوری، راحتی و کیفیت بالا ، جزء ویژگی‌های لاینفک سوپروالو سری T است

 

کاملا در دسترس

سوپروالو در دسترس است اما دم دست نیست. بدنه سوپروالو سری T به صورت توکار نصب می‌شود و تنها چیزی که بیرون می‌ماند یک دورپوش زیباست. به این ترتیب، اگرچه سوپروالو به صورت توکار نصب می‌شود اما به راحتی شیرهای روکار در دسترس است.

طراحی زیبا و ظرافت در ساخت

شیرهای سوپروالو از جنس برنج سند بلاست شده بوده و با لوازم آب‌کروم و طراحی زیبا به بازار عرضه می‌شود. قابلیت نصب توکار و زیبایی سوپروالو T، امکان نصب آن را در مکان های در دسترس اعم از دیوار بیرون آپارتمان، در حمام و یا روی سقف بدون لطمه زدن به زیبایی فراهم می‌کند.

تنوع دورپوش‌های تک و دوبل با رنگ‌های کروم، کروم مات و سفید، انتخاب را برای سلیقه‌های گوناگون ساده می‌کند.

کیفیت متمایز، مطابق با استانداردهای سوپرپایپ

شیرهای سوپروالو سری T محصول مشترک شرکت سوپرپایپ و ایتالیا بوده و با استاندارد DIN EN 13828 و الزامات DVGW (اداره دولتی آب و گاز آلمان) منطبق است. کیفیت مواد اولیه‌ی مورد استفاده و دقت در تولید، دوام طولانی مدت شیرهای سوپروالو را تضمین می‌کند.

مقاوم در برابر فشار و حرارت بالا

شیر سوپروالو سری T برخلاف سایر شیرهای ربع‌گرد موجود در بازار که عمدتا برای گاز طراحی شده‌اند و برای آب، به خصوص آب گرم مناسب نیستند، منحصرا برای آب طراحی شده و در شرایط ۱۰ بار فشار و دمای ۹۰ درجه سانتی‌گراد، قطع کامل جریان آب را در هر زمان به طور صد در صد تضمین می‌کند.

نصب بسیار سریع و آسان

سوپروالو T بدون نیاز به اتصالات اضافی، به صورت مستقیم و به آسانی به سیستم لوله‌کشی سوپرپایپ +۲ متصل می‌شود. این شیر مانند دیگر اتصالات سیستم لوله‌کشی سوپرپایپ +۲، مجهز به سیستم کد رنگ و تکنولوژی RTS می باشد و در حین لوله‌کشی و یا بعد از آن ظرف مدت یک دقیقه قابل نصب است. نصب سوپروالو به نوار تفلون یا آب‌بندکننده‌های دیگر نیاز ندارد.
شیرهای سوپروالو تنها شیر مقاوم و آب‌بند در فشار تست سیستم لوله‌کشی سوپرپایپ (۱۵ بار – دو ساعت) است که باعث تسریع و تسهیل در تست سیستم می‌باشد.

برای نصب روی دیوارهای گچی و سبک، و همچنین نشاندن شیرهای سرد و گرم در کنار یکدیگر نیز می‌توان از قطعات مرتبط استفاده کرد.

 

قابلیت تعمیر و نگهداری

بر خلاف سایر شیرهای ورودی، مکانیزم داخلی سوپروالو را می‌توان به سادگی و در کوتاه‌ترین زمان بدون جدا کردن شیر از سیستم، تعمیر یا تعویض کرد. ضمنا، قطعات یدکی سوپروالو را می‌توان از کلیه نمایندگان سوپرپایپ تهیه کرد.

دارای دستگیره پنهان

سوپروالو با یک دستگیره‌ی پنهان عرضه می‌شود که زیر دورپوش قرار دارد. این دستگیره را می‌توان همراه شیر یا در محل های عمومی جدا از آن نگهداری کرد. به این ترتیب که در صورتیکه شیر در مکان‌های عمومی‌تر نصب شده باشد، می‌توان این دستگیره را به صورت جداگانه نزد سرایدار یا مسئول تاسیسات ساختمان نگهداری کرد تا باز و بسته کردن شیر توسط افراد دیگر ممکن نباشد.
در صورت تمایل به استفاده از دستگیره‌ای به غیر از دستگیره‌ی پنهان، امکان انتخاب از بین مدل های مختلف دستگیره و دورپوش‌های تک و دوبل با طرح‌های بسیار زیبا وجود دارد.

در دو نوع متفاوت

با حفظ همه ویژگی‌های ممتاز سوپروالو سری T، این شیر در ۲ نوع متفاوت T1 و T2 عرضه می‌شود:

سوپروالو T1

سوپروالو نوع T1 در سایزهای ۱۶، ۲۰ و ۲۵ و با اتصالات ثابت عرضه می‌شود به این معنی که پرس اتصال مستقیما به شیر انجام می‌شود. ویژگی‌های نوع T1 به شرح زیر می‌باشد:

– اتصالات پرسی سوپرپایپ +۲ به صورت سرخود برای نصب سریع و مستقیم

– ورودی/خروجی یکسان

– توپی ساده

– و قیمت پایین‌تر

سوپروالو T2

سوپروالو نوع T2 دارای توپی ضد رسوب و اتصالات جداشونده می‌باشد. اتصالات جدا شونده به این معناست که می‌توان به‌جای رابط از زانویی یا سه راهی نیز استفاده کرد. ویژگی‌های نوع T2 شامل موارد زیر می‌باشد:

تکنولوژی جدید و انحصاری اتصالات برای نصب سریع و منعطف به سیستم لوله‌کشی سوپرپایپ +۲ یا اتصالات روپیچ و توپیچ
– انعطاف در سایز و نوع اتصالات ورودی و خروجی (سایزهای ۱۶، ۲۰، ۲۵ و انواع رابط مستقیم، زانویی، و سه‌راهی)
– امکان نصب و جداسازی سریع شیر از سیستم

– توپی ضد رسوب مناسب جهت استفاده برای آب‌های سنگین

سیستم فاضلابی سوپردرین

سیستم فاضلابی سوپردرین محصولی از سوپرپایپ برای لوله‌کشی فاضلاب ساختمان‌هاست.

ویژگی‌ها
– سیستم سوکتی برای نصب سریع و آسان

– تنوع زیاد اتصالات

– زوایای اتصالات ۱۵، ۳۰، ۴۵، ۶۷، و ۸۷ درجه

– تنوع طول لوله (۱۵، ۲۵، ۵۰، ۷۵، ۱۵۰، ۲۰۰، و ۳۰۰ سانتیمتر) برای دورریز کمتر

* لوله‌های مدرج برای سهولت اجرا و متره‌کردن راحت

– مقاومت در مقابل آب تا ۱۱۰ درجه سانتیگراد (کوتاه‌مدت)

– مقاومت در برابر مواد شیمیایی از PH2 تا PH12

* کم‌صداتر: ۸ تا ۱۰ دسی‌بل کمتر از لوله‌های مشابه

– با کیفیتی که از سوپرپایپ انتظار دارید.

در سیستم‌های متداول فاضلابی، برای تامین هوای داخل سیستم در جهت ایجاد تعادل فشار و محافظت از تله‌های هوابند سیفون‌ها – که به منظور جلوگیری از ورود بو و سایر آلودگی‌ها از سیستم دفع فاضلاب به محیط داخل ساختمان کاربرد دارند- از شبکه لوله‌کشی ونت استفاده می‌شود.

 

دیگر نیازی به لوله‌کشی ونت نیست!

سوپردرین V مجهز به شیرهای سوپرونت، راه‌حل جدیدی است که بدون نیاز به لوله‌کشی ونت در شبکه‌ی فاضلاب ساختمان، نه تنها صحت و کارآمدی عملکرد تهویه در شبکه را افزایش می‌دهد، بلکه سرعت اجرای سیستم را هم بالا می برد.
مهم‌تر آن که احتمال انتشار بوی نامطبوع به داخل ساختمان تقریبا وجود ندارد!

شیرهای سوپرونت در سیستم فاضلابی سوپردرین V ، این قابلیت فوق‌العاده را دارد که ضمن تامین هوا در کمترین فشار منفی و در اسرع وقت، از انتقال هوا در جهت معکوس یعنی از شبکه‌ی دفع فاضلاب به سمت محیط داخل ساختمان به‌خوبی جلوگیری می‌کند، و به این ترتیب سوپردرین V شرایطی کاملا سالم و مطبوع را برای زندگی ساکنین ساختمان را فراهم می‌آورد.

مزایا در یک نگاه

حذف لوله‌کشی ونت

افزایش سرعت و دقت اجرای سیستم فاضلاب

ارتقای کارآیی سیستم ونت (حتی بالاتر از نسبت ۱:۱ قطر لوله‌های ونت به قطر لوله‌های دفع فاضلاب)

رساندن به‌هنگام هوا به محل موردنیاز (Point of Need)

تأمین بهداشت و سلامت بیشتر برای ساکنین ساختمان، به دلیل جلوگیری از انتشار آلودگی و میکروب از سیستم دفع فاضلاب به محیط داخلی ساختمان

کوچکتر شدن داکت، عدم نیاز به سوراخ کردن پشت‌بام، حذف عصایی

آزادی عمل بیشتر در طراحی معماری

صرفه‌جویی در هزینه‌های حمل و انبارش

بدون قطعات مکانیکی و عدم نیاز به نگهداری و تعمیرات

ضمانت تعویض مادام‌العمر

مناسب برای کلیه‌ی ساختمان ها از یک طبقه تا بلند مرتبه

 

سوپردرین الکترو

حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه هر جا که بخواهید! تنها راه حل مناسب در بازسازی ساختمان

حتی در همین عصر جهش شگفت‌انگیز تکنولوژیک، هنوز هم برای بعضی مشکلات رایج، چون راه ‌حل‌های ساده دیگری ابداع نشده است، ما ناچاریم که نیاز خود را به سخت‌ترین‌ روش‌های موجود برطرف کنیم، و یا اساسا منصرف شویم! تا کنون اگر می‌خواستید که محل لوازم بهداشتی را در خانه، و یا محل کار خود تغییر دهید، و یا اضافه کنید. نه تنها سخت، بلکه گاهی غیرممکن بود! بخصوص در صورت قابل دسترس نبودن لوله تخلیه فاضلاب.

سوپردرین الکترو،

نیازبه لوله‌کشی تخلیه برای نصب لوازم بهداشتی، در ساختمان‌های آماده و یا ساختمان‌های در حال بازسازی را برطرف می‌کند. بنابراین شما در هر جایی از ساختمان خود که مایل باشید، می‌توانید با کم‌ترین تخریب و بدون نیاز به لوله‌کشی اضافی فاضلاب، لوازم بهداشتی حمام و آشپزخانه مثل توالت، روشویی، دوش، سینک و… را نصب کنید. البته همان‌گونه که ازسوپرپایپ انتظار دارید؛ ضروری‌ترین ویژگی

سوپردرین‌الکترو

نیز مانند سایر محصولات سوپایپ، به‌جز مزیت‌های راحتی، ایمنی و سرعت، پای‌بندی به کیفیت است.

نصب سرویس بهداشتی، حتی اگر لوله فاضلاب نزدیک نباشد! سوپردرین الکترو

با ۲ تا ۵ اتصال ورودی، به شما این امکان را می‌دهد تا تقریبا هر جا که بخواهید با کم‌ترین عملیات ساختمانی، یک حمام، توالت، یا آشپزخانه اضافه کنید. و چون برخلاف سیستم‌های معمول، دفع فاضلاب به صورت ثقلی نیست، این امکان حتی شامل محل‌هایی می شود که لوله‌کشی به شبکه فاضلاب ساختمان به دلایلی غیر‌عملی یا خیلی سخت، و به هر حال پردردسر است.

سوپردرین‌ الکترو

دارای موتور پرسرعت، با تیغه‌هایی است که فاضلاب سنگین را شکسته وخرد و امکان انتقال آن از طریق لوله‌های سایز پایین تا تخلیه در لوله‌ی اصلی فاضلاب، که ممکن است ۳۰ تا ۱۰۰ متر دورتر یا ۳ تا ۷ متر بالاتر قرار داشته باشد را فراهم می‌کند.

کیفیت، تطابق با استانداردها

سوپردرین الکترو در اروپا تولید می‌شود، و با استاندارد EN12050 تطابق دارد.

نصب آسان

سوپردرین الکترو یک راه حل ایده‌ال برای نصب لوازم بهداشتی ، در تقریبا همه جا ، با کم‌ترین عملیات ساختمانی است. سوپردرین الکترو در جاهایی که نصب سرویس با متد لوله‌کشی متداول غیرممکن است، بسیار ساده نصب و سرویس می‌شود.

بی‌صدا و ایمن

پمپ‌‌های سوپردرین‌الکترو، روى گیره‌هاى ارتجاعی نصب مى‌شوند که لرزش‌ها را هنگام کار سیستم جذب مى‌کنند. این باعث مى‌شود که صداى منتقل شده کم و به قدرى باشد که مزاحمتی ایجاد نشود.

آسودگی و راحتی خیال

سوپردرین‌الکترو با ضمانت و پشتیبانی سوپرپایپ عرضه می شود. بر اساس ویژگی‌های مصرف در ساختمان‌هایی با کاربری‌های مختلف، سوپردرین الکترو در دو سری خانگی و تجاری طراحی شده است. سوپردرین الکترو برای استفاده هنگام بازسازی خانه، دفتر کار، مغازه، یا رستوران ایده‌ال است. برای نصب سوپردرین الکترو در آپارتمان‌های اداری هیچ نوع ایجاد مزاحمت برای همسایه‌ها وجود ندارد. قطر لوله‌ها فقط ۲۵ تا ۳۲ میلیمتر است که از کف یا سقف به صورت روکار یا توکار کشیده می‌شوند. هر واحد سوپردرین الکترو امکان اضافه کردن تجهیزات آشپزخانه، لباسشویی، ظرف شویی یا حمام را فراهم می‌کند، حتی اگر خط فاضلاب دور بوده، یا در ارتفاع بالاتری قرار داشته باشد.

سیستم بست و ساپورت سوپرفیکس

 

وضعیت امروز در حال حاضر ساخت ساپورت با استفاده از نبشی، ناودانی و …. انجام می‌شود . این اقلام فلزی به طریق جوش به یکدیگر متصل و همچنین به سازه ساختمان وصل می‌گردند. عملیات ساخت ساپورت عبارت است از: رنگ‌آمیزی، برش کاری، سوراخ کاری.

و جوش کاری که عمدتا در ارتفاع انجام می‌شود، مجری سیستم را به طور جدی در شرایط غیر ایمن، و در معرض خطر قرار می‌دهد به علاوه ، این روش، نیازمند ابزار‌های متعدد نیز می‌باشد. بنابراین اجرای ساپورت به روش فعلی کاری پر دردسر، سخت و طولانی است و در نهایت نتیجه هم مطمئن نیست. ضمنا با توجه به جوش کاری قطعات ساپورت به یکدیگر، در صورت نیاز به تغییرات، شاید ساخت مجدد آن به مراتب راحت‌تر از دوباره کاری باشد. سوپرفیکس راه حل هوشمندانه سوپرپایپ برای بست و ساپورت

سوپرفیکس، مجموعه‌ای از اقلام برای نصب سیستم‌های تاسیسات در تمامی ساختمان‌ها است. سیستم نصب تاسیسات سوپرفیکس شامل: پروفیل‌هایی در انواع تخت و U، صفحه‌های نصب، پایه‌، انواع پیچ‌‌ متری و پیچ و مهره، همراه با انواع بست‌ برای کاربرد‌های مختلف می‌باشد. مجموعه‌ی اقلام سوپرفیکس در قسمت ساپورت (‌تکیه‌گاه)‌ از جنس فولاد گالوانیزه، شکل پذیر و منعطف می‌باشد، این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که با پیچ و مهره به سادگی و بدون نیاز به عملیات جوش‌کاری، مطابق طرح مورد نظر، ساخته و نصب شده ( assemble ) و در صورت تغییر در طراحی – بر خلاف سیستم‌های فعلی- به راحتی باز (disassemble) شده و قابلیت استفاده مجدد را دارد. ساپورت یا تکیه گاه در سوپرفیکس از دو قطعه اصلی به نام سوپرفیکس تخت و سوپرفیکس U تشکیل شده است. سوپرفیکس تخت و سوپرفیکس U، با و یا بدون استفاده از دیگر اقلام این سیستم منجمله صفحه‌های نصب افقی و عمودی و همچنین پایه، می‌توانند نقش ساپورت را برای سیستم‌های تاسیساتی ایفا نمایند. سوپرفیکس تخت و سوپرفیکس U را می‌توان به سادگی به صورت کنسول از دیوار و یا با استفاده از پیچ‌های تمام رزوه به صورت آویز از سقف قرار داده و یا به یکدیگر متصل نمود. ساپورت سوپرفیکس نیازی به رنگ آمیزی و سوراخ‌کاری نداشته و علاوه بر شکل پذیری ساده ، سرعت بالای را در عملیات اجرایی را به ارمغان می‌آورد. با توجه به استفاده از پیچ و مهره برای ساخت و نصب ساپورت سوپرفیکس، عملیات جوش‌کاری از این سیستم حذف و یا به حداقل ممکن خواهد رسید. سوپرفیکس راه‌حلی هوشمندانه برای برطرف کردن مشکلات و معضلات سیستم کنونی است. سوپرفیکس در عین سادگی بسیار کارآمد است. این سیستم تمامی محدویت‌های فعلی در عملیات طراحی و اجرای بست و ساپورت را برطرف کرده و پاسخ‌گویی نیاز‌های یک ساختمان برای نصب تاسیسات می‌باشد.

ویژگی‌های ساپورت (‌تکیه‌گاه) ‌سوپرفیکس

پوشش تمامی نیاز‌های یک ساختمان

حمل و نقل ساده

منعطف و شکل پذیر

عدم نیاز به رنگ آمیزی

بدون نیاز به جوش‌کاری

بدون هیچ محدودیتی در طراحی و اجرای ساپورت

پهنای مناسب

بدون نیاز به سوراخ کاری

ویژگی‌های بست

در مجموعه محصولات سوپرفیکس، بست‌های تک‌پایه‌ی روکش‌دار از سایز ۱۶ تا ۱۶۰ میلی‌متر موجود است. این بست‌ها‌ دارای روکش لاستیکی از جنس EPDM است که لرزش لوله‌ها را جذب نموده و از انتقال صدای آن به سازه جلوگیری می‌کند. در ضمن بر خلاف بست‌های با روکش pvc نرم، موجب خوردگی پلی‌پروپیلن نمی‌شوند.

بدون وجود مهره- اصطلاحا مهره سر- خود و سهولت نصب در ارتفاع

عدم نیاز به استفاده از آچار و امکان استفاده از پیچ گوشتی چهار سو و یا دو سو برای بستن بست

عدم امکان خروج پیچ از بست

کاربرد‌ها

سوپرفیکس در تمامی ساختمان‌ها‌ی مسکونی، اداری، صنعتی، مذهبی و … که نیاز به ساپورت و بست در بخش تاسیسات دارند قابلیت استفاده دارد.

ساپورت لوله‌های تاسیساتی برای مصارف شرب و خطوط لوله‌ی سیستم های گرمایش و سرمایش و همچنین سیستم لوله‌کشی فاضلاب در حالتهای افقی و عمودی

ساپورت لوله‌های تاسیساتی در دیوار‌های سبک و رادیاتور‌ با ابعاد غیر متعارف، حوله خشک‌کن ‌ها و نصب فن‌کویل‌ها سقفی و دیواری

ساپورت سیستم‌های تهویه مطبوع برای نصب کانالها، هواساز‌ها، اسپلیت، گرما تاب، پانل‌های خورشیدی

ساپورت تاسیسات برقی برای عبور سینی کابل، نصب کلید و پریز در دیوار‌های سبک و سفالی و همچنین نصب پروژکتور‌ها و نورپردازی‌، نصب تابلوی برق بر روی انواع دیوار

ساپورت در بخش عملیات ساختمانی برای نصب در و پنجره، آویز‌های سقفی برای اجرای انواع سقف کاذب، نصب جعبه کنتور آب و برق خصوصا در تکنولوژی‌های نوین ساخت

 

گرمایش کفی سوپرپایپ چیست؟

سیستم گرمایش کفی سوپرپایپ با چرخش آب گرم از میان شبکه‌ای از لوله‌های تلفیقی پنج‌لایه‌ی سوپرپایپ که در کف نصب گردیده‌اند، به آرامی حرارت را در تمامی سطح به صورت یکنواخت توزیع می‌کند.

در سیستم گرمایش کفی سوپرپایپ آب با گرم با دمای متوسط ۴۰ الی ۴۵ درجه‌ی سانتیگراد از طریق موتورخانه، پکیج، و یا پانل‌های خورشیدی تأمین، و از طریق کلکتورها توزیع و در سیستم گردش می‌کند، که نسبت به سیستم‌های متداول ۳۰ تا ۳۵ درجه کمتر است، و حداکثر دمای کف ۲۹ درجه‌ی سانتیگراد است.

در ‌این سیستم بیش از۶۰ در صد انرژی به صورت تابشی به محیط انتقال پیدا می‌کند، و به جای گرم کردن هوا، اجسام و افراد گرم می‌شوند.

سیستم گرمایش کفی سوپرپایپ، بسته به شرایط فنی ساختمان تا ۵۰ درصد می‌تواند صرفه‌جویی در مصرف انرژی ایجاد کند. با توجه به اینکه انرژی، منبع تمام‌شدنی است و استفاده‌ی بهینه‌ی آن یک ضرورت فرهنگی، اجتماعی و ملی است، و همچنین با توجه به اینکه به زودی هزینه‌ی انرژی افزایش یافته، و سهم قابل توجهی از سبد هزینه‌ی زندگی را به خود اختصاص خواهد داد، بنابراین ۵۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف انرژی میزان قابل ملاحظه‌ای است.

مزایای گرمایش کفی سوپریایپ

آسایش …
مهم‌ترین و کلی‌ترین ویژگی و مزیت گرمایش کفی این است که شرایط سلامت برای انسان

فراهم می‌کند، و حس مطبوع دریافت گرما را برای او در جایی ایجاد می‌کند که به آن نیاز دارد، یعنی در کف.

بهداشت و سلامت…

در سیستم گرمایش کفی با حرارت آرام ساطع از کف، جریان کنوکسیون هوا و میزان ذرات غبار کاهش می‌یابد. به همین دلیل سیستمی ایده‌ال برای مبتلایان به آسم، سرفه‌های الرژیک و همچنین بیماری‌های مفصلی است. از سوی دیگر در این سیستم، چون کف خشک و گرم  است، محیط مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری و قارچ‌هایی که موجب ابتلا به بیماری‌های پوستی و تنفسی می‌شوند فراهم نمی‌شود.

انعطاف‌پذیری در طراحی معماری…

تمام اجزاء سیستم گرمایش کفی در کف ساختمان نصب می‌شود. بنابراین نیازی به جانمایی رادیاتور، و یا وسایل دیگر گرمایشی نیست. بنابراین طراحی فضا برای معماران راحت‌تر است.

عدم اشغال فضای مفید…

با سیستم گرمایش کفی سوپرپایپ، با حذف رادیاتورها و افزایش کاربری فضا، می‌توان مبلمان و اثاثیه را دلخواه‌تر چیدمان کرد.

تمیزی ساختمان

با حذف رادیاتورها، دیگر پدیده‌ی سیاهی دیوار‌ها و پرده‌ها را نیز نخواهیم داشت.

ایمنی…
وجود سطوح تیز و داغ در داخل فضای ساختمان احتمال وقوع حادثه و آسیب را برای ساکنینساختمان به خصوص کودکان افزایش می‌دهد. عدم وجود رادیاتور، به ویژه در مدارس و اماکن آموزشی و عمومی این تهدید را از بین می برد.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی

سیستم گرمایش کفی سوپرپایپ بین ۳۰ تا ۵۰٪ در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود.

ابزار روتنبرگر

افراد حرفه ای به ابزار کار به عنوان یک سرمایه نگاه می کنند و دوام و کیفیت ابزار برای انها بسیار مهم است. تخصص روتنبرگر تولید ابزار برای صنعت تاسیسات است و بیش از ۶۰ سال سابقه ی این شرکت پشتوانه ی کیفیت محصولات آن است.

شرکت سوپرپایپ اینترنشنال نماینده ی انحصاری گروه روتنبرگر در ایران و چند کشور دیگر است.